Kaitsemaskid24.ee kinkis Rakvere linnale 10 000 kaitsemaski

 

Rakvere Linnavalitsus
Pressiteade
4. detsember 2020

 

Sel nädalal sai Rakvere linnapea Triin Varek üllatava telefonikõne KNM Eesti OÜ tegevjuhilt Jan Škurinskilt, kes teatas, et nende ettevõte soovib kinkida Rakvere linnale 10 000 kaitsemaski.

Jan Škurinski rääkis, et lugedes läinud nädalal avaldatud Rakvere linnapea ja Terviseameti ida regiooni juhataja üleskutset seoses koroonaviiruse levikuga, otsustasid nad ka omaltpoolt väikese panuse anda. „Oleme ju kõik Rakverest pärit ja kodulinna heaolu on meile tähtis,” ütles ta.

Ta lisas, et nad nõustuvad üleskutsega ning et suuremad nakatumisriskid on seotud tegevustega, mis eeldavad lähikontakti või viibimist pikema perioodi vältel siseruumis, on see siis sportimine, huvitegevus, õppetegevus, töötamine, koolitused, koosviibimised jne. „Loodame ,et meie maskid aitavad Rakveres seda meile kõigile rasket olukorda natukenegi leevendada,” märkis KNM Eesti OÜ tegevjuht.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul on tegemist väga tänuväärse annetusega, sest  isikukaitsevahendite nii suures mahus annetus annab võimaluse linnal neid paljudele abivajajatele edastada.

„Südamlik tänu KNM Eesti OÜ-le kaitsemaskide annetuse eest! Kujunenud olukord, kus kaitsemaski peab kandma ühistranspordis ja kauplust külastades jne, on pannud väiksemate sissetulekutega inimesi keerulisse olukorda, sest see on lisaväljaminek. Nagu me kõik teame, siis viiruse levik on praegu kasvuteel ning enda ja teiste tervist hoida on ülioluline. Siiras heameel, et saame majanduslikult raskemas olukorras olevaid inimesi tasuta maskidega toetada. Samuti on maskikasutuse vajadus raamatukogus, huvihariduses ja linna koduhooldustöötajatel, kuhu läheb päris suur ressurss – soovime osaliselt ka nende tegevust toetada ja tervist hoida,” rääkis Triin Varek.

Viide : https://rakvere.kovtp.ee/uudised-ja-teated/-/asset_publisher/Utfhi4Mjf2lL/content/knm-eesti-ou-kinkis-rakvere-linnale-10-000-kaitsemaski