Maskne ehk maskiakne on uue ühiskonna normiga saabunud mure, mis paljusid nägusid kimbutab. Eriti täheldavad uut nahaprobleemi eesrinde töötajad, kes oma töö eripära tõttu peavad päevast päeva näomaske kandma.

Enamasti tekitab aknet kas maski alla kogunev niiskus või maski hõõrdumine, mis nahka ärritab. Niiskes keskkonnas on bakteritel ja mustusel kerge näonahale koguneda, samas kui maski mehaaniline hõõrdumine võib seda veel lisaks kahjustada. Mõlemal juhul vajab sinu
näonahk rohkem hoolitsust kui tavaliselt. Kuid nagu ikka, on kergem ja näole meeldivam, kui neid muresid juba eos vältida.

Kuidas „maskne“ vastu võidelda?

Esimese sammuna proovi maskialune nahk võimalikult puhas hoida. Selleks tasub näiteks meigist loobuda, sest niisketes tingimustes on sellel kerge poore ummistada. Niikuinii keegi ka maski alla ei näe, seega ei ole vajadust sinna põsepuna või huulevärvi pannagi. Kuiva naha korral niisuta seda maskile kandmisele eelnevalt, et see vähem ärrituks. 

Mehaanilise hõõrdumise vastu võib mõnel korral aidata vaseliin, kuid siin tuleb arvestada, et see võib samuti poore ummistada ja sel juhul tuleb nahk peale maski kandmist eriti hoolikalt puhastada. Võimalusel lase näonahal iga 3-4 tunni tagant 15 minutit hingata ning õhtul pese näonahk õrna puhastajaga. 

Puhast maski ei tasu unustada. Ühekordse maski korral proovi neid võimalusel iga kindla aja tagant vahetada ja korduvkasutatava näomaski puhul pese neid regulaarselt. Samuti tasub maskivabal ajal naha eest tavalisest rohkem hoolitseda. Selleks on turul erinevaid kreeme ja vahendeid. Sobivaid soovitusi võid leida internetist või mõne eksperdi (kosmeetiku, nahaarsti, apteekri) käest. 

Kanna kvaliteetset näomaski!

Kaitsemaskid24.ee kaitse- ja riidest näomaskid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest siinsamas Baltikumis. Ühekihilised kangasmaskid ei taga aga hingamisteedele kvaliteetset kaitset. Meie e-poest leiad muuhulgas 3-kihilise ja antimikroobse viimistlusega riidest maski. Selle materjal tapab 99,9% bakteritest ja kontrollib lõhna põhjustavaid mikroorganisme, mis võivad nahaga kokkupuutel ja pesemisel kiududesse koguneda.

Maskis lauljat sinust võib-olla ei saa, aga võid olla maskis kangelane! Kaitsemaskid24.ee kvaliteetsete maskidega saad nii ennast kui ka teisi jätkuva ohu eest kaitsta. Vali endale sobiv mask siit.