Ajad on muutunud ja kodust väljudes ei kontrollita enam ainult ega rahakott, võtmed ja telefon maha ei ununenud, sest sellesse nimekirja on lisandunud ka kaitsemask. See isikukaitsevahendid on koos desoainega saanud ühiskondlikuks normiks, mis kaitseb ohtlikke viiruste eest nii kandjat kui ka tema juures viibijaid. Keerulisse olukorda sattusid aga prillikandjad, keda tänavapildis tihti uduste klaasidega näeb ja kes omakorda mitte midagi ei näe. Nii jagame täna viit nippi, kuidas prillid ning nägemine selge hoida.

1. Poleeri prillid seebiga.

Tavaliselt öeldakse “selge nagu seebivesi”, kui asjad selged ei ole, siis seekord aitab seep just prillikandjatel selgelt näha. Ei ole vahet, millise seebiga on tegu. Näiteks tükiseebi puhul hõõru seda klaaside sisemisele küljele. Alustuseks paistavad prillid kummalised, sest on seebitriipudega kaetud, kuid peale nende laiali poleerimist tekib kiht, mis toimib udubarjäärina. Poleerimiseks kasuta pehmet rätikut või fiiberlappi, et klaase mitte kriimustada. 

2. Osta uduvastane sprei.

Mitmed on leidnud oma murele leevendust selle spetsiaalse tootega. Samuti saab osta muid uduvastaseid vahendeid nagu lappe. Samas tasub olla ettevaatlik ja alati kontrollida, kas need sobivad just sinu prillidel kasutamiseks, eriti kui klaasid on erinevate spetsiaalsete kihtidega kaetud. Vale vahend võib kihte kahjustada ja prillid ära rikkuda. 

3. Kanna maski kõrgemal.

Vahel on lihtsaim lahendus parim. Võib-olla ei ole sinu jaoks esteetiline mask pea silme alla tõmmata, kuid nii võid ära kaotada õhuvahe, kust soe hingeõhk prillide alla pääseb. Veel aitab vahe sulgemisele kaasa prillide asetamine maski peale, mille tõttu see veel tihedamalt vastu nahka läheb ja samuti hingeõhu liikumist piirab.  

4. Sulge ava maski ülemises ääres.

Selleks on mitmeid mooduseid. Ilma lisavahenditeta aitab ava sulgeda traat, mis maski ülemisse äärde paigutatud. Prillikandjatel tasubki võimalusel just traadiga maski kanda. Traadi painutamisel saad maskile anda kuju, mis kandes õhku läbi ei lase. Kui maskil ei ole traati, saab mõnel juhul selle ise lisada (nt mitmekordselt kasutatava maski puhul) või kasutata mitmepoolset teipi, et see ninale kinnitada.

5. Aseta nina ja maski vahele volditud salvrätik.

Lisaks sellele, et salvrätik aitab õhuava sulgeda, imeb see ka endasse sooja hingeõhu, mis muidu prilliklaaside taha koguneks. Kui salvrätik ei taha niisama nina peal paigal püsida, võib ka selle sinna kahepoolse teibiga kinnitada. 

Loodetavasti ei pea sa peale nende nippide kasutamist enam kokku puutuma hetkedega, kui prillid ja mask panevad sind tundma nagu siil udus.